Cześć, jestem Frank

Moda jest na znęcanie się teraz nad frankowiczami i to jest praktycznie druga rzecz, której zaniechania w swoim życiu (zaraz po oddawaniu krwi) MikeHarry nie żałuje tj. tego że nie brał kredytów we frankach i że w ogóle ich nigdy nie brał. Ci o których jest ten wpis są na tyle chamscy i bezczelni że teraz chcą podzielić się swoim kupionym za franki dobrodziejstwem z resztą narodu, a to owo dobrodziejstwo to jeszcze większe długi po skoku ceny franka.

Co jest ważne przy braniu kredytu?

– warunki w umowie kredytowej

– odsetki

– jak bardzo banki i doradcy finansowi na nie namawiają?

– odpowiednie dane na temat kursów walut (przy braniu kredytu w obcej walucie)

– ostrzeżenie o ryzyku udzielone przez doradcę/bankowca

Zakładając że frankowicze pakując się w taką nie dolę byli dorośli i biorąc jak dawali wiedzieli o powyższym to czego się teraz rzucają?. Urządzają protesty i chcą żeby ich ratować bo rata kredytu na ponad 100 metrowy apartament przewyższa ich możliwości finansowe. Na taki apartament większość ich rodaków musiała by pracować całe życie i udało by im się to gdyby nie było składek na ZUS – wtedy może mogli by sobie kupić 100 metrowy apartament za własną pracę i nie musieli by brać kredytu we frankach, a franków nie dawali przecież byle komu i na byle co!. Większość frankowiczów już wtedy była średnio zamożna i trzeba było spełnić odpowiednie warunki żeby dostać kredyt we franku, który wtedy był tani to brali i nie myśleli co będzie potem.  Mając na względzie fakt iż frank kiedyś może kosztować prawie 5 zł, a oni żeby zapłacić ratę będą musieli go kupić zdecydowali się mimo to.

Po co?

Duże mieszkanie, w centrum, pan który je sprzedawał był tak miły że poczęstował czymś mocniejszym, duży balkon na którym można jarać szlugi i do tego jest tani frank!. Co prawda większość przestrzeni w 4- pokojowym apartamencie z dwoma łazienkami zajmują schody i nie czuje się tak tej przestrzeni to wielcy zamożni, a jest wśród nich nie byle kto bo nawet dziennikarze i nauczyciele zadają sobie teraz pytanie: po co mi takie duże mieszkanie?. Jak ja spłacę teraz ten kredyt?, przecież zarabiałem tyle że było mnie stać na franka, a teraz nadal zarabiam tak dużo i nie stać mnie na spłatę rat w tymże franku!. Po mojemu to iście dziecięcy dylemat i dziecinnie zachowują się teraz dorośli frankowicze głośno krzycząc o pomoc państwa (podatników) żeby podzielić się z nimi swoją tragedią i niedolą, tak jak zapewne podzielili by się swoim 100 metrowym apartamentem, czy Ferrari kupionym na kredyt.

Rząd

Ostatnio ustąpił górnikom, dał Ukrainie 100 milionów złotych, więc nic dziwnego że kolejna kasta pokrzywdzonych przez los wyszła na ulicę żądając pomocy finansowej i innych przywilejów, przecież rządem kieruje teraz słaba kobieta – pediatra, a nóż i teraz uda się go sterroryzować i wywalczyć coś kosztem innych bo apartamenty i drogie samochody to jeszcze im mało!. Skoro chcą żeby teraz wszyscy płacili za wystawne życie małej grupy ludzi to nie mogła do cholery ta mała grupa ludzi zacząć od czegoś skromniejszego?.  Od Seata Ibizy i 60 metrowego mieszkania?. No, ale cóż dawali to brali, hulaj dusza – piekła nie ma i nie myśleć co będzie potem. Wyszło się na ulicę zachowując się jak dziecko oparzone palnikiem kuchenki mimo iż mama ostrzegała żeby nie pchać tam łapsk bo będzie bolało, ale pokusa była silniejsza i przez chwile było przyjemnie, ciepło i na bogato dopóki frank nie podrożał…

Banki

One i ich doradcy kredytowi, bankowcy zawsze będą namawiać do brania kredytów niezależnie od tego czy się to opłaca potencjalnemu klientowi czy nie. To im klient będzie go przecież spłacał razem z odsetkami,więc jeszcze na tym zarabiają i to w ich interesie leży to żeby wziąć kredyt we franku, złotym, dolarze, czy tam innej walucie. Doradcy kredytowi bardzo dobrze wiedzą o ryzyku jakie niesie ze sobą kredyt w obcej walucie i powinni o tym ryzyku informować klientów i coś mi się zdaje że to robili, ale myślenie nad tym przysłoniła kredytobiorcom perspektywa wystawnego życia i zdecydowali się na kredyt na apartament w jeszcze wtedy taniej walucie. Pomoc rządu (podatników) nie tyle będzie dla nieszczęsnych średniozamożnych co dla banków którym wiszą franki bo przecież o to darli nie dawno mordy i machali prześcieradłami na ulicach Gdańska, Krakowa, Warszawy…. Tak to jest już skonstruowane że w każdej grze na koniec zawsze wygrywają banki (no może czasami PSL:D), które szybciej niż kto inny doczekają się rządowej pomocy i MikeHarry nie śmiałby się gdyby frankowicze taką pomoc dostali, w końcu cała pójdzie do banku!.

Chamstwo,bezczelność i dziecinada – frankowicze

Jaką strategię przybrano usiłując wyłudzić od rządu przywileje finansowe i pomoc w spłacie kredytów w drogiej już walucie?. A no taką że poinformowano radośnie społeczeństwo iż pomocy potrzebuje i tak już uprzywilejowana i uważająca się za lepszych od reszty elita mieszkająca w 100 metrowych apartamentach i jeżdżąca nowym BMW. Trzeba pomóc im w ich głupocie i braku wiedzy, którą się zasłaniają bo rzekomo nie wiedzieli jakie ryzyko niesie ze sobą kredyt walutowy i wzięli go pewnie na spontanie, bez żadnych przemyśleń, tak jak bierze się LSD czy pali marihuanę – żeby było weselej i na bogato, a że potem rata może być większa o tyle ile warty złotych będzie frank to się nie martwili, martwić się będą potem….podatnicy. I jak ma się czuć teraz wkurwiony codziennością zwykły Kowalski wracający po 16:00 do swojego mieszkania w bloku przepełnionym autobusem?. Po drodze wstąpił jeszcze do Biedry kupić chleb, masło i małpkę Krupnika na nerwy bo tylko na to mu starcza połowa pensji w wysokości 1400 zł, którą dostaje co miesiąc bo drugą taką połowę dostaje ZUS….

Kowalski

Gdy włącza w domu telewizor słyszy że trzeba ratować średniozamożną kastę która ma do stracenia 100 metrowe apartamenty bo rata kredytu która właśnie skoczyła o 5 razy w górę przewyższa i tak wysokie zarobki frankowiczów!. On nie ma czasami na bilet żeby dojechać do roboty, a oni nie mają na swój apartament i chcą żeby im dał. I taki chłop czuje że problem frankowiczów dotyka również jego mimo że nigdy nie brał żadnego kredytu i z racji takich „wysokich” zarobków żaden bank by mu kredytu nie dał to czuje się Kowalski współwinny tragedii rodaków jakby wziął ten kredyt we frankach solidarnie razem z nimi!. Mało tego!, on może zaraz ten kredyt razem z nimi spłacać, chociaż ani razu nie zaprosili go do  swojego apartamentu na szklaneczkę dobrej Whisky na nerwy i nie podwieźli go BMW do roboty!. Frajer może nawet nie zna żadnego frankowicza, ale zaraz może spłacać jego kredyt.

Bieda

Użalają się nad sobą że zostali wpędzeni w biedę, a wszystkiemu winni są nie oni bo wzięli kredyt, a kryzys z przed kilku lat. Podobno niektórzy frankowicze myślą już o ogłoszeniu bankructwa konsumenckiego i wyjechaniu z apartamentu do Londynu na zmywak, kwestia czasu aż jacyś zaczną myśleć o samobójstwach!. I właśnie powinni się powiesić, ale ze wstydu za swój brak myślenia i czysto bandyckie pogrywanie sobie z rządem. Bo jak to teraz nazwać?. – Chcą po prostu okraść tych co z frankiem nie mają i nigdy nie mieli nic wspólnego, jak im nie wstyd?!. Tłumaczyć się kryzysem i biedą, może jeszcze za słoną zupą, a oni sami są niewinni bo nie wiedzieli, a kredyt kazał brać im doradca w banku, więc brali jak dawali. – Bezczelność i dziecinada!.

Jak zareagować?

Mamy im współczuć i ich żałować?. Płakać czy się z nich śmiać?.  Nie udało im się wystawne życie na kredyt i jesteśmy temu współwinni?. Czy strategia z biedą w 100 metrowym apartamencie to dobra strategia do proszenia o pomoc i terroryzowania rządu w celu uzyskania dodatkowych przywilejów bo jeszcze ich mało?. Trzeba być łakomym chamem żeby twierdzić teraz iż niepowodzenie w życiu na kredyt to problem i wina całego społeczeństwa i że należą się takiemu chamowi jakieś przywileje z tego powodu. Jeśli rząd da się sterroryzować po raz kolejny to będzie to ewenement i precedens bo chyba nikt tak jeszcze nie miał żeby płaciło całe społeczeństwo za niego długi/kredyty po tym jak je poinformował jak wystawnie sobie żył i paraliżował ruch na mieście drąc mordę.

Media

Sprawa frankowiczów jest niezwykle medialna i przysłania inne afery np. wywalenie z roboty rzecznika rządu i pastwi się nad nią coraz więcej dziennikarzy. Nie ma dnia żeby w dzienniku, programie publicystycznym, debacie itp. nie roztrząsano tego problemu. Mnożą się wypowiedzi i pomysły – mniej lub bardziej przemyślane i elokwentne, każdy może się wypowiedzieć bez względu na to czy się zna na tym czy nie i dlatego piszę tego wpisa między innymi, poza tym każdy może nie długo płacić cudzy kredyt więc chyba ma prawo do wysłowienia się na ten temat chociaż. Afera frankowa to dla niektórych dobra okazja do zaistnienia w mediach, zrobienia sobie pijaru, prasy, rozgłosu. Można stać się sławnym przez to co się powiedziało dobrze lub źle, byle co oby zapełnić ramówkę, oby był temat. Niektóre wypowiedzi zostaną pewnie zapamiętane i będą kiedyś legendarne, urośnie im rzesza you tube`owych subskrybentów i z czasem zajmą zasłużone miejsce w panteonie światłych i legendarnych wypowiedzi na wiocha.pl. Czego MikeHarry z całego serca życzy każdemu usiłującemu zrobić karierę na medialności afery frankowej, niech chociaż jemu się do cholery uda!, niech nie skończy jak frankowicze wmawiając całemu społeczeństwu że kiedyś tam powiedziało to razem z nim.

Wybory

Rzesza protestujących frajerów i nie myślących nieudaczników to pole do popisu dla startujących w tegorocznych wyborach na posłów i prezydentów!. Nie trzeba nawet obiecywać bo potencjalny elektorat sam wychodzi na ulicę pisząc wielkimi wołami na prześcieradłach czego chce. Tak, więc Ogórki i Brauny współczujcie im!. Wyraźcie zrozumienie, stwórzcie iluzję zmartwienia, powiedzcie im że nie są sami, a zyskacie sobie ich sympatię, postarajcie się im pomóc i dajcie się sterroryzować…..

MikeHarry

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: