Kochanie, chyba cię zabiłem – polska czarna komedia

W celu odpoczynku od horrorów, nawet nowa i śmieszna polska komedia z zeszłego roku. Obsada aktorska dobrze znana polskiej publiczności między innymi Izabela Kuna i Zbigniew Zamachowski – ci dwoje żyją sobie niezbyt spokojnie jako bezdzietne małżeństwo dopóki nagranie z pewnym morderstwem nie trafi w ręce pracownika wypożyczalni filmów na DVD i jego dziewczyny…

Doradca finansowy wracając z pracy w nocy przez przypadek zastaje swoją żonę w łóżku ze swoim szefem, a pech chce że szef ma broń o którą obaj się szarpią przy żonie. Nagle w szarpaninie broń wypala i żona (Izabela Kuna) pada na ziemie pod samym oknem, chwilę później doradca finansowy (Zbigniew Zamachowski) nie tak żeby specjalnie, zupełnie przypadkiem strzela do swojego szefa, a całe zajście nagrywa z podwórka prywatny detektyw który w zamian za dobre doradzanie w sprawach finansów swojego biura chciał odwdzięczyć się swojemu doradcy i sprawdzić czy ktoś mu rogów nie doprawia.

Detektyw postanawia wyłudzić od swojego finansowego wybawcy parę tysięcy i postanawia go szantażować. Dziwnym trafem płyta z nagranym zabójstwem trafia do wypożyczalni płyt DVD zaniesiona tam przez przypadek przez żonę detektywa w tej roli – Roma Gąsiorowska i do wypożyczalni trafia też pechowy doradca od finansów. Tymczasem ciało detektywa odnajdują w jego domu całkiem śmieszni policjanci

koch

I dalej cała akcja kręci się w okół finansisty i dwójki zakochanych z wypożyczalni którzy wyruszają nad morzę po 100 tys zł. Za tą kwotę pechowy morderca ma wykupić film ze sobą w roli głównej, to nic że po drodze w dziwnych okolicznościach ginie jeszcze kilka osób, a sprawę ich śmierci wyjaśniają ci sami, na pozór pierdołowaci i nie nadający się do niczego policjanci, którzy jak się okaże będą prowadzić też sprawę swoich zmarłych i przekupnych kolegów z drogówki.

Film jest pełen dowcipów i śmiesznych wydarzeń. Twórcy przedstawili w nim stereotypy o policjantach, a wydarzenia w nim dzieją się spontanicznie co zapewnia widzowi dawkę dobrego, polskiego humoru w połączeniu z lekkim kryminałem. Dla niektórych wadą tej komedii jest spora ilość bluzgów bohaterów, ale ona aż tak bardzo nie szpeci całej fabuły i zabawy z seansu.

MikeHarry zaleca obejrzeć film wszystkim wściekłym i wystraszonym lub znudzonym już horrorami bo to naprawdę jedna z nielicznych polskich i śmiesznych komedii, a aktorzy naprawdę wczuwają się w rolę i są dobrze dobrani do swoich postaci. Na pewno nie będziecie się przy tym filmie nudzić. Nie jest tylko dla fanów komedii i kabaretów, ale i dla całej rodziny.

 

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: