Krwawo

Jest mało rzeczy w życiu MikeHarry`ego które zrobił i tego po długim upływie czasu nie żałuje, ale jet też w nim dużo rzeczy które zrobił by całkiem na odwrót gdyby mógł odwrócić czas. Jest też jedna rzecz której nigdy nie zrobiłem i teraz tego nie żałuję, a mianowicie – nigdy nie oddawałem krwi!. I wpisa tego dedykuję właśnie wszystkim honorowym dawcom krwi, a może nawet i zębów, czegokolwiek bo znam kilkoro z nich i pragnę podzielić się z nimi informacją której być może nie znają i nie znali przez wszystkie lata służenia chorym i potrzebującym swoją juchą za symboliczną czekoladę. Te informacje, gdy dotrą do szerszej publiczności i zainteresowanej, czyli tej aktywnie zaangażowanej w oddawanie krwi mogą wywołać zamieszki na mieście. Palenie samochodów, wybijanie sklepowych witryn, wyrywanie ławek…a w najlepszym razie robiący coś honorowo i z dobrego serca mogą dołączyć do górników, taksówkarzy, kibiców, nauczycieli, pielęgniarek…i wyjść za nimi na ulicę!

Osocze

Jest niszczone po 3 latach bo wtedy jest już nic nie warte, a Polska kupuje krew za granicą za 150 mln złotych rocznie bo nie posiada jako jedno z nielicznych cywilizowanych państw żadnego ośrodka przetwarzania osocza!~który można by wybudować za 100 milionów zł, które ostatnio nasz rząd radośnie pożyczył (podarował?) Ukrainie na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Najwyraźniej interwencje finansowe w gospodarkę sąsiedniego państwa są ważniejsze w RP niż chorzy potrzebujący krwi!.

Oddaj krew!

Teraz kiedy coś takiego słyszę to nóż mi się w kieszeni otwiera, a Polacy chętnie dzielą się swoją juchą i to praktycznie za darmo bo dostają za to gorzką czekoladę i mają świadomość że ich dar w pewnej chwili uratuje komuś życie gdy będzie potrzebny natychmiast na sali operacyjnej (np.). I cieszą się frajerzy,głupie Polaczki ze zrobienia dobrego uczynku i dostania plusika u Bozi, a tymczasem ich cenny, czerwony dar jest systematycznie niszczony i wylewany do ścieków!.

275 tysięcy litrów

Tyle oddanej przez Polaków krwi wylano w ciągu czterech lat, co roku wydając 150 mln zł na kupienie składników nowej krwi za granicą. Dlatego że krew Polaków była przechowywana ponad 3 lata i jej najważniejszy składnik – osocze, stracił swoją wartość. Jeśli tak dalej pójdzie to za rok, może dwa w Polsce może zabraknąć krwi potrzebnej do ratowania życia i zdrowia tym bardziej że teraz większość kandydatów na honorowych dawców jest odprawiana z kwitkiem np. z powodu brania leków. I zapasy oddanej honorowo krwi są nadal niszczone…

Ośrodek przetwarzania i frakcjonowania osocza

Można by to robić (przetwarzać osocze na produkty) w nim o 50 milionów taniej, ale niestety w Polsce żadnego nie ma!. Próbowano powołać coś takiego do życia już w latach 90., a wyszło jak wyszło – jak to w Polsce. I w najbliższych latach albo i dziesięcioleciach ten jakże chwalebny dla dużego, europejskiego państwa fakt się nie zmieni bo nie ma chętnych oferentów na wybudowanie takiej fabryki. Poza tym i tak nie ma gdzie oferować bo od lat 90. nie ogłoszono nowego przetargu na budowę!.  Jedno takie laboratorium miało powstać w Mielcu w 1995 roku – zaczęto nawet budowę.  W 2001 r. prokuratura w Tarnobrzegu prowadziła śledztwo w sprawie wyłudzenia kredytu na budowę tego laboratorium – to się w Polsce udaje, swojskie klimaty.  Z całego zamieszania wokół budowy pierwszej takiej jednostki w Polsce wybuchła parę lat temu piękna afera z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim w tle, który w 2006 r. został przesłuchany przez prokuraturę właśnie w tej sprawie…

Najbliższe takie ośrodki, fabryki i laboratoria znajdują się między innymi w Szwajcarii.

I co zadowoleni jesteście z oddawania  krwi?. I tak ją potem honorowo utylizują bo jest jej za dużo i nie można długo przechowywać. Lepiej kupić osocze obce niż wybudować fabrykę co by wyszło taniej!.

Rozwiązanie – terroryzm

MikeHarry proponuje honorowym dawcom krwi rozwiązanie problemu wylewania ich cennego daru do ścieków i zmuszenia rządu do wybudowania takiej fabryki!. To powinno leżeć w waszej gestii bo to wasza krew i nie powinniście puścić płazem takiego procederu, jeszcze z aferą kredytową w tle!. Ostatnio górnicy sterroryzowali rząd premierki Ewy Kopacz i wyłudzili/wymusili dodatkowe przywileje finansowe i nie tylko. Czternastki – chociaż w roku jest 12 miesięcy to górnik może dostać i 14 pensji, mądre to?. Rząd się na to zgodził. Górnikowi co roku przysługuje darmowy (dla niego) przydział 8 ton węgla, bądź jeśli nie pali w piecu zasiłek do odebrania za te 8 ton. 500 zł za tonę węgla x 8 ton. I na górników jest, a na fabrykę przetwarzania osocza nie!. Teraz kiedy rząd jest słaby – na jego czele stoi nie doświadczona w polityce i jak widać ugodowa i strachliwa kobieta, pediatra decydująca teraz o tym komu rozdać pieniądze podatników – czy to Ukrainie, czy terroryzującym jej rząd górnikom i WY – honorowi dawcy krwi walczcie teraz o swoje!. Zamiast się łamać i smucić wyjdźcie na ulicę, sterroryzujcie premiera i wymuście na nim budowę fabryki przetwarzania osocza bez afer i innych numerów!. Nikt przecież nie ogłaszał przetargu na kredyt dla ukraińskich przedsiębiorców (bo oficjalnie to na to dali im te 100 milionów) i nikt nie pytał o zdanie właścicieli tych pieniędzy!, czyli podatników.  To wymuście teraz żeby z waszych podatków wybudowano to co trzeba. Palcie sklepy i samochody, demolujcie witryny, zjarajcie tęcze, rzućcie cegłą i okupujcie budynki NFZ!. Wszystko w obronie WASZEJ, polskiej krwi, wylewanej, marnowanej, którą wcześniej honorowo oddaliście!….

*Na poprawę humoru: o krwi już MikeHarry pisał, ale trochę w innym dziale. Wiem że moi znajomi dawcy krwi lubią ciężkie rytmy, więc trochę muzyki nie zaszkodzi. – Utwór dla honorowych dawców krwi (Eisregen).

 

 

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: