Incubus (2006) – „Jego marzenia (sny) są twoimi koszmarami”

Horror został nakręcony w Rumunii za 5 milionów dolarów, chociaż inne źródła podają że to film brytyjski, a nie amerykańsko – rumuński.  Na początku filmu poznajemy grupę Amerykanów (bo jakże inaczej?) jadącą leśną drogą samochodem dopóki nie spotka ich wypadek. Po wypadku usiłują znaleźć pomoc, przed zapadnięciem zmroku, więc idą przez las i natrafiają na kompleks ogrodzonych siatką z drutem kolczastym budynków.  Włamują się do tych budynków, które to nie były nawet zaznaczone na mapie jednak nie znajdują w nich telefonu tylko kilka zakrwawionych trupów w korytarzu, a penetrując pomieszczenia tych budynków głębiej natrafiają na łysego faceta siedzącego na krześle za szybą i śpiącego…

Śpioch jest jedynym z ocalałych z bandy naukowców pracujących wcześniej w tym laboratorium przypominającym na pierwszy rzut oka jakąś fabrykę. Zamknięty w szklanej celi pacjent z pozoru zdaje się nie stanowić zagrożenia, ale z czasem błąkający się w poszukiwaniu pomocy młodzi Amerykanie zdają sobie sprawę że zostali uwięzieni w tej opuszczonej fabryce, a tajemniczy śpioch – karmiony bezpośrednio do żołądka przez rurkę i udający martwego po odłączeniu od niego aparatury zechce ich pozabijać…

W toku akcji okazuje się że śpiący pacjent jest wstanie kontrolować myśli ludzkie i wpływać na nie tak aby uwięzieni młodzieńcy sami chcieli się pozabijać zanim on wyjdzie ze szklanej celi i jeden z nich ułatwia mu to!.   Zdolność ta jest powiązana z tajnymi badaniami CIA, które są tu właśnie na nim przeprowadzane, jak się potem okaże przeszłość i życie rodzinne mordercy- pacjenta nie były usłane różami.  W aktach znalezionych gdzieś w laboratorium jedna z uwięzionych wyczytuje że pacjent został już dawno skazany na śmierć i zabity. Jednak przykuty do krzesła i karmiony rurką nadal żyje i wygląda jakby śnił!. Bo jak głosi hasło filmu „Jego marzenia są twoimi koszmarami”.

Inc

Nie tyle walkę o przetrwanie co ucieczkę przed łysym psychopatą dopiero co obudzonym ze śpiączki przeżywa tylko jedna bohaterka, której udaje się go nieco uszkodzić i wprowadzić w błąd. Szeryf przyjeżdża oczywiście już po wszystkim i zabiera zszokowaną i oniemiałą ocalałą do radiowozu , pytając jej po drodze co się tu stało. W radiowozie siedzi jednak ktoś jeszcze, ktoś kto powinien tego nie przeżyć. Zapewne teraz ona i on są podejrzani o dokonanie masakry na tych biednych naukowcach z CIA przeprowadzających eksperymenty na ludziach.

W jaki sposób ocaleni zdołają uciec i kim naprawdę jest tajemniczy testowy pacjent?. MikeHarry poleca seans żeby się tego dowiedzieć, aczkolwiek produkcja dupy nie urywa. Większość filmu to beznadziejne mamrotanie amerykańskich nastolatków i łażenie po pomieszczeniach, halach, pokojach laboratorium od czasu do czasu natrafiając na trupa – nic ciekawego, nuda. I tak zostaje przynajmniej dopóki nie wyjaśni się kim jest pacjent ze szklanej celi i jakie ma zamiary. Produkcja nie trzyma w napięciu i dobrze się przy niej ziewa i zasypia dopóki nastolatkowie nie zdadzą sobie sprawy co ich czeka. Akcja jest naprawdę krótka i nie warto dla niej oglądać całego filmu bo będzie się miało wrażenie straconego czasu na seans, chociaż czasami zakrawa na slasher. Jednak dla mnie to taki niskobudżetowy gniot dla mas i to jeszcze z Rumunii!.

*Żeby było śmieszniej to w Niemczech film leciał pod tytułem „Fear Factory – Labor der Angst” (Laboratorium strachu). I jest to na tym blogu pierwsze tak obszerne opracowanie po polsku na temat tej produkcji. Większość recenzji, które produkcja zebrała jest negatywnych i obelżywych. Film można było przez jakiś czas legalnie ściągać z internetu bo podobno tylko tam był dostępny, a nie w TV, przynajmniej w USA i w Niemczech.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: