Talvisota (Wojna zimowa) 1989

Fiński film wojenny, stary jak MkeHarry, w  reżyserii Pekka Parikki. opowiada historię fińskich wojsk odpierających ataki Armii Czerwonej w latach 1939-1940.  Akcja filmu zaczyna się w 1939 r. wraz z ogłoszeniem przez fińską armię  mobilizacji w związku z zagrożeniem ze strony ZSRR.  I wreszcie wybucha wojna zwana „Wojną Zimową”.

Film koncentruje się na grupie żołnierzy z pewnego fińskiego miasta powołanych do walki o Przesmyk Karelski. Produkcja kończy się w 1940 r. zawarciem pokoju przez Finlandię i ZSRR. Premiera filmu odbyła się w 1989 r., w 50.  rocznicy wybuchu „Wojny Zimowej”  i kilka miesięcy przed narodzinami MikeHarry`ego (wrzesień).

Talvisota

Film polecam fanom historii 21 wieku i  Drugiej Wojny Światowej. Jest trochę nudny, ale akcja zaczyna się wraz z rozpoczęciem starcia przez wojska obu państw.To mało znany element historii XX wieku i dlatego warto go obejrzeć. Jest dosyć długi i podczas seansu wydaje się że będzie się żałować straconego czasu, ale jeśli wsłuchać się w dialogi i uważnie oglądać to co dzieje się na ekranie to nie!.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: