Russo Baltique – wódka za 4 267 880 zł

I kontynuując  cykl o najdroższych wódkach świata przenosimy się nie zbyt daleko bo do rosyjskiego producenta wczorajszej Billionaire dołącza tylko łotewski producent luksusowych i pancernych samochodów nazywających się podobno „Russo Baltique” Chociaż wódka i jeżdżenie samochodem nie powinno raczej iść w parze….,ale to w końcu Rosja, poza tym magia świąt….

Jeśli wasz portfel nie jest za bardzo zasobny i wczorajszy trunek na prezent dla kogoś przekracza trochę wasze możliwości to łotewski producent samochodów na spółkę z córką kazachskiego potentata naftowego – Reginą Abdurazakovą proponuje wam już trochę tańszą wódkę bo za nie całe 4 miliony i 300 tysięcy złotych….

Butelka

Przypomina chłodnicę starych samochodów pokryta jest złotem i diamentami, a na nakrętce jest rosyjski orzeł. Jakość samego trunku jest podobno tak samo ekskluzywna jak samochód Russo Baltique.Z tym że ani przeciętny Rosjanin, ani przeciętny Łotysz nie mogą sobie pozwolić ani na to, ani na to i chyba nie wystarczyło by życia im, ich dzieciom i wnukom żeby zapracować na butelkę takiej wódki (albo taki samochód). W sprzedaży detalicznej butelka kosztuje ponad milion dolarów i ozdobiona jest jak klasyczny samochód Russo Baltique. Jeśli cena taka komuś nie pasuje może skusić się na promocję: kupując Suv`a za 1 milion 600 tysięcy dolarów dostanie się butelkę wódki w prezencie, za darmo!. Słyszycie socjaliści!? – Za darmo dają!…. Promocja działa podobno i w drugą stronę: kupując butelkę wódki za 4 miliony 500 tysięcy złotych otrzymuje się mały gadżet i to raczej nie smycz do kluczy wysadzaną kryształami Swarovskiego tylko prawdziwy samochód! (wspomniany wyżej SUV).

rus0

rus1

Firma Russo Balt

Spółka założona w XlX wieku w Rydze, a jej spadkobierczynią jest właśnie moskiewska firma  „Russo Balt Company”. O tej luksusowej firmie motoryzacyjnej mało kto słyszał, a jeszcze mniej ludzi wie że edycję swoich wódek postanowiła wydać w setną rocznicę swojej działalności.

Od autora

Nie to żeby MikeHarry zachęcał do przestępstwa/wykroczenia uprzejmie informuje tylko fanów motoryzacji że wóz „Russo Baltique” wygląda mniej więcej tak:

balt

Wódka jest sprzedawana w specjalnych samochodowych butelkach również. Abstynentom lub miłośnikom 4 kółek dobrze by było sprawić pod choinkę taki raczej rzadko występujący w naszym biednym i zacofanym kraju wóz (nie to co w Rosji, tam to bogacze i cywilizacja!), zapewne by się szanowny obdarowany przez Mikołaja ucieszył. Przecież to już nie 12 milionów zł za jedną butelkę tak jak wczoraj!.

Jeśli szanowne państwo i łatwo obrażająca się arystokracja widziała chociaż kiedyś na oczy taką butelkę (a firma wypuściła ich tylko 3 na tą setną rocznicę podobno) bądź taki samochód to niech się podzieli w komentarzach wrażeniami. Wrażeniami z jazdy samochodem „Russo Baltique” żeby i zmotoryzowani mieli co poczytać i oczywiście coś o smaku szacownego i ekskluzywnego trunku ze wschodu, który jest bohaterem dzisiejszego wpisu i oczywiście pewnie nie jeden z was może sobie mówić że go pił:D!. MikeHarry nie doczytał się też ile ta jakby poniekąd wódka ma procent/volt i z czego jest robiona.Ale wy też możecie tutaj pomóc!.

rus

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: