Po ile ten głos panie?? – Cennik głosów w RP

Wybory samorządowe za nami. Chyba że podoliczają się jeszcze że taki to, a taki miał głosów mniej lub więcej i ogłoszą nowe, wreszcie właściwe wyniki. Trwa medialna szopka pod tytułem PKW, a PIS chwali się na forum Parlamentu Europejskiego sfałszowanymi wyborami w Polsce, zapewne potem poproszą suwerenny, międzynarodowy organ o pomoc w przeprowadzeniu kolejnych wyborów, za 4 lata i powołanie specjalnie do tego celu jednostki „Polish Force” i jej wojska będą miały obserwować i pilnować przebiegu wyborów samorządowych w Polsce. Także do następnego głosowania na radnych, wójtów czy burmistrzów możemy pójść przed lufami karabinów, a barczysty komandos w kominiarce będzie miał za zadanie sprawdzić nam kartę – czy aby nie sfałszowana, czy głos ważny.

Na głosowaniu można było nawet zarobić, od samego rana w wyborczą niedzielę pod lokalami wyborczymi ustawiali się lokalni menele w nadzieji na parę złotych, flaszkę, wino czy piwo. Policja w całym kraju zatrzymała kilka osób (kandydatów i głosujących) pod zarzutem handlu głosami, mimo to wiele przypadków tego procederu wykrytych nie zostało. MikeHarry organizował nawet prowokację z pomocą kolegów ze stronnictwa bo u niego w okręgu (2) w Siedlcach też jeden z kandydatów kupował na siebie głosy i najprawdopodobniej zatrudnił do tego celu bandę gimbusów za piwo i fajki. tj. za wyczajanie chętnych na zarobek przez zagłosowanie na niego. Na imię miał Robert, a stragan z głosami rozłożył przy ulicy Wyszyńskiego 5 i podczas handlu był trzeźwy inaczej, ale ja nie o tym chciałem….

Ile za głos?

Od 20zł do 150 zł ; piwo, wódka, fajki. W jednym z lokali milicja pojmała dwóch meneli, którzy przyszli z karteczkami z zapisanym nazwiskiem kandydata żeby się nie pomylić. Zapewne ten kandydat to ich „chlebodawca”, który wyczaił ich wcześniej pod lokalem wyborczym. W całym kraju kupiono ok 3 tys głosów zarówno tych na radnych jak i na prezydentów. U mnie w okręgu głos kupowali za 40 zł i trzeba było zrobić zdjęcie karty telefonem z dowodem. W niektórych przypadkach kandydat wypożycza nawet swój telefon w tym celu u mnie nie było takiego luksusu, a prowokacja nie udała się bo zorientował się że coś jest nie tak…

Jaki głos

Można by się kłócić czy głos kupiony za kasę lub wódkę jest fałszywy. Jeśli krzyżyk jest postawiony wg. instrukcji – jeden isk i nie wychodzi poza kratkę ,nie jest pomazane, nie ma na karcie dopisanych wulgaryzmów ani dorysowanych symboli fallicznych i nie ma 7 krzyżyków – po jednym na każdej kartce, tak jak nasz inteligentny i w pełni zalfabetyzowany naród (raczej lud:D) głosował do sejmików wojewódzkich tak że wszędzie wygrało PSL, a wg. ostatnich poprawek po kolejnym policzeniu głosów wygrało PO to głos jest WAŻNY bez względu na to czy kupiony czy nie bo to trzeba najpierw udowodnić i przyłapać na gorącym uczynku. Jeśli tak się stanie to nie ma kratki na karcie do głosowania tylko powinna być kratka w areszcie śledczym bo handel głosami to na szczęście, a dla niektórych niestety – przestępstwo. Z ciekawostek to najwięcej zawiadomień milicji o kupowaniu głosów było tam gdzie najlepszy wynik osiągnęło PSL.

Metody kupowania głosów

KUPOWANIA,a nie fałszowania jeszcze (patrz wyżej).

  • Menele dostają karteczki z nazwiskiem kandydata, a nagradzani są pieniędzmi albo alkoholem
  • Dowodem na oddanie głosu jest zdjęcie z telefonu z dowodem przy nazwisku „chlebodawcy” z postawionym właściwie krzyżykiem
  • Karty czyste wynosi z lokalu jedna osoba i niesie je następnym. Inna osoba wraca z kartami wypełnionymi pod dyktando „chlebodawcy” i wynosi następne….
  • Zaufany menel zaświadcza „chlebodawcy” swoim słowem honoru że dwóch kolegów od kieliszka, których przyprowadził zagłosuje tak jak trzeba, wtedy dostaną kasę lub wódkę

A MikeHarry sprzedałby swój głos jakiemuś „chlebodawcy” za jedną ze swoich ZUSowych składek z zaświadczeniem od ZUSu że to fucktycznie oni ją wypłacili, a nie kupujący ze swojego konta. Znajdzie się taki kozak co udowodni swoją moc, władzę i inteligencję??. Kupi głos za składkę z ZUSu??.

Jedna piosenka przychodzi mi na myśl. Kiedyś hit dzisiaj kupa śmiechu albo żenada:

Bayer full – Prezydent Bo teledysku nigdzie nie ma:(

MikeHarry

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: