Zabójczy szept (2007)

Horror z serii omenowych bo też jest tu motyw dzieciaka, którego porywa grupka amerykańskich cwaniaków chcąca wyłudzić pieniądze od jego rodziców. Okazuje się jednak że dziesięciolatek posiada paranormalne zdolności, a porywacze nie wiedzą co ich czeka, nie wiedzą również kto jest ich zleceniodawcą, aż nagle jeden z nich po wygrażaniu porwanemu dziecku dostaje ataku serca. Od tej chwili porywacze zaczynają umierać w przeróżnych okolicznościach , nie koniecznie naturalnych. Dziecko potrafi bowiem wkradać się w umysły i sny innych ludzi podszeptując im różne rzeczy. Role wreszcie się odwracają tak że porywacze stają się zakładnikami dziecka zamożnych rodziców i żałują że kiedykolwiek spotkali tego dzieciaka. Próbują nawet z nim skończyć – bezskutecznie bo każdy kto zamierzał tego dokonać sam kończy marnie

szept

Główny prowodyr porywaczy jest w kiepskiej sytuacji finansowej i ulega namowom znajomego aby porwać dziecko, na początku jest temu przeciwny, ale zgadza się pod naciskiem swoich zachłannych i rządnych kasy na używki przyjaciół. Jednak porwanie nie przypomina nawet prawdziwego iż robi je grupa amatorów. W amerykańskich umysłach porywaczy zaczynają tlić się knoty moralności i współczucia, a na dodatek wychodzą na jaw nadprzyrodzone zdolności ich ofiary.

Podobieństwa do Omena

  • Tutaj chłopak jest nieco starszy niż ten w Omenie
  • Nie rzuca się w oczy tak jak Damien
  • W jego zachowaniu jest coś dziwnego, w jego rysunkach z resztą też

Obsada

Dupy nie urywa, a znana jest przeważnie z kiepskich amerykańskich seriali, które zarobiły miliony dolarów wyświetlając się na całym świecie i wypełniając po 4 razy ramówki takich „Polsatów” jednym sezonem.

Ruchy postaci są w filmie nieprzewidywalne i trzyma też on do końca w napięciu, bardzo dobra gra psychologiczna i poczucie grozy. Miło się ogląda wieczorem. To nie slasher, ani snuff i nie ma wypruwania flaków. A kim jest w końcu porwany chłopak??. – Dowiecie się po seansie….

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: