Hannibal. Po drugiej stronie maski

Jeden z ulubionych filmów MikeHarry`ego  to nie horror i opowiada o młodym Hannibalu Lecterze, który podczas wojny na Litwie traci rodzinę (zamordowaną przez Niemców), a po wojnie ucieka do Francji gdzie odzyskuje równowagę pod opieką swojej ciotki – Japonki. Przez cały czas prześladują go bolesne wspomnienia z wojny. I postanawia zemścić się na przebywających również we Francji zbrodniarzach wojennych – mordercach i kanibalach z litewskiego SS, którzy więxili ich podczas wojny w ich domu oraz zamordowali i zjedli jego siostrę, ci sami, którzy podczas zbliżania się do Litwy niemieckich wojsk przyszli do jego domu aby prosić ich rodziców o prowiant, ci z całą rodziną zeszli jednak do podziemi.W tym czasie docierają jednak niemieckie wojska i dochodzi do starcia między nimi, a litewskimi kolaborantami w wyniku którego ginie prawie cała rodzina – oprócz Hannibala i jego siostry.

Litewscy kolaboranci znajdują schronienie w domu rodziny Hannibala i po dłuższym czasie nie mogąc znaleźć nic do jedzenia zaczynają sprawdzać czy on i siostra nie nadają się przypadkiem do spożycia. Wreszcie zabijają małą Miszę ciosem toporem w głowę i robią z niej rosół po czym uciekają gdy do domu zaczynają zbliżać się sowieci (ot, gieroje Inflantów, jaki kraj tacy odważniacy i patrioci). Hannibal odnaleziony przez sowieckie wojska zostaje zamknięty w sierocińcu na który bolszewicy zaadoptowali przedwojenną posiadłość Lecter`ów i jako potomek „litewskich panów” i kapitalistów nie ma tam łatwego życia z rówieśnikami.

hannibal

Osiem lat później Hannibal ucieka z komunistycznego bidula na Litwie do Francji gdzie zamieszkuje ze swoją japońską ciotką, która straciła swoją rodzinę w ataku bombowym na Hiroszimę. Cały czas dręczą go koszmary nocne o siostrze, mimo iż nie pamięta co dokładnie się z nią stało, rozpoczyna studia medyczne i zaczyna przypominać sobie co się stało z małą Miszą i kto jadł rosół…. W pogoń za mszczącym się na żyjących sobie beztrosko i bogato we Francji kanibalach Hannibalu wyrusza trochę pierdołowaty inspektor francuskiej policji….

Nic nie jest tak słodkie jak zemsta po latach, a MikeHarry poleca seans wszystkim którzy nie lubią horrorów, ale lubią historię i dramaty wojenne. Produkcja spodoba się również fanom (chociaż głównie fankom)  amerykańskiego thrllirera z 2013 r. pt. „Bez litości 2″ („I Spit on Your Grve 2). I tu i tu mamy piękny motyw zemsty!.

Trochę o produkcji

Thrllirer czesko-brytyjsko-włosko-francuski z 2007 nr. w reżyserii Petera Webbera, którego akcja toczy się na Litwie w trackie ll wojny światowej i we Francji, a obsada też jest międzynarodowa.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: