Kanibal z Rotenburga (Grimm Love) 2006 – film

Trochę nudnawy niemiecko-amerykański thrllirer z 2006 r. oparty na fucktach autentycznych i opowiadający historię która wydarzyła się kiedyś naprawdę w Rotenburgu, w Niemczech. To tam informatyk Armin Meiwes zamordował i częściowo zjadł poznanego przez internet mężczyznę.

Film opowiada o amerykańskiej studentce, która piszę w Niemczech pracę magisterską na temat mordercy Olivera Hartwina, który w internecie na forach dla kanibali zostawił wiadomość że poszukuję kogoś kto da się zjeść żywcem. Na ogłoszenie odpowiedział młody pederasta Simon Grombek obwiniający się za samobójstwo własnej matki, który po nocy spędzonej wspólnie ze swoim oprawcą pozwolił odciąć sobie penisa i zamordować się. A wszystko to dokładnie tak jak w przypadku A. Meiwesa i  B.J.A. Brandesa w Rotenburgu. Studentka badając tą sprawę zagłębia się coraz bardziej w szczegóły życia kanibala, a jej obsesją staje się zrozumienie relacji kat-ofiara. Studentka dostaje wreszcie taśmę z zapisem makabrycznej wieczerzy, która zamiast pomóc zrobić jej karierę psychologa pozostawia na zawsze ślad w jej psychice.

grimm

Pierwsza połowa filmu traktuje o dzieciństwie kanibala i studentce gubiącej się we własnych emocjach. Opowieść o wydarzeniach z Rotenburga w 200 r. zaczyna się w drugiej połowie i wtedy jest najciekawiej. Film jest nie tyle straszny co obrzydliwy w pewnych momentach, a studentka dostaje to czego chciała – taśmę z nagraniem uczty, zabójstwa i poćwiartowania ciała. Więcej w produkcji gadania jak zwykle, ale może ono wywołać gęsią skórkę, szczególnie u wrażliwych widzów. MikeHarry drugą połowę filmu zaliczył by do horrorów iż jest tam opowieść o tym jak przyrządzić ludzkie ciało i przygotować mięso do spożycia. Główny bohater dowiaduje się tego z forum internetowego o nazwie (o zgrozo!) „Canibal Cantina”.

Kontrowersje wokół filmu

W Niemczech dystrybucja filmu została częściowo zakazana iż siedzący w więzieniu kanibal Armin Meiwes wystąpił z pozwem do sądu przeciwko producentom filmu o bezprawne wykorzystanie jego wizerunku i biografii. W 2009 roku sąd federalny zniósł ten zakaz uznając wolność artystyczną za ważniejszą od osobistych praw.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: