Święto Samhain – Halloween

Dzisiaj postanowiłem ciągnąc dalej wczorajszy wątek uświadamiając sobie że świętujący halloween chrześcijanie nie zdają sobie sprawy czyje tak naprawdę święto obchodzą. Dynie, przebierańce, cukierki i dobra zabawa przybyła do Europy z USA, ale o tym że do USA przywieźli ją Celtowie wiedzą już nieliczni i MikkeHarry właśnie uświadamia tym wpisem resztę. Wczoraj pod cmentarzem sprzedawano wychodzącym z niego ludziom balony napompowane helem jak na jakimś festynie czy wesołym miasteczku!. Czy to odpowiedni dzień do tego??. I czy dalej będziecie chciały drogie dzieci i dalej będziecie im na to pozwalali drodzy rodzice – na świętowanie tego jak się okazuje między innymi satanistycznego święta nie zdając sobie nawet sprawy że oni obchodzą je razem z wami. A Gdy po blokowiskach i domkach jednorodzinnych w centrach miast chodzą wymazane farbami dzieci prosząc o cukierki, gdzieś tam z dala od cywilizacji ktoś płonie w ognisku albo jest zarzynany jak świnia….

Celtowie
Samhain to celtyckie bóstwo śmierci i ciemności które przybyło do USA z Irlandii w XlX wieku, cześć bóstwu oddawana jest 31 października kiedy kończy się okres wegetacyjny, jest schyłek cyklu płodności i jest ten dzień ostatnim dniem w kalendarzu druidów, następują wtedy przygotowania do zimy. Celtowie wierzyli że tego dnia światy żywych i umarłych przenikają się, a Samhain (demon) pozwala umarłym wyjść między żywych. To był czas wyrównywania rachunków między nieczystymi duchami i demonami które ukrywały się między domostwami, a opiekuńczymi duchami domostw i żywymi oraz umarłymi. Był to też dzień pożegnania duchów nie żyjących i rozrachunków dobra ze złem. Celtowie zbierali się tego dnia przy ogniskach żeby złożyć Samhainowi ofiarę z żywności, odprawiać magiczne rytuały mające skłonić duchy do odejścia w zaświaty by nie gnębiły żywych. Celtowie przychodzili z rodzinami, poprzebierani i z rzepą do której wkładano zapalone świece – latarnia ta chroniła podobno przed złymi duchami. Przebrania miały również chronić przed wędrującymi zjawami, dzięki nim duchy miały nie rozpoznać ludzi i nie krzywdzić ich, a światło z rzepy miało odstraszać złe moce. 31 października Celtowie wrzucali do wielkich ognisk dzieci i dorosłych i tańczyli w okół ognisk i płonących w nich ofiar razem z wyznawcami kultu demonów. 1 listopada przypada celtycki nowy rok, podczas tego święta także składano ofiary ze zwierząt (koni) i ludzi (przeważnie dorośli mężczyźni.

Dynia
W starożytności dynie wystawione przed domami miały oznaczać że ich mieszkańcy czczą szatana i należą im się przez to względy i opieka demonów. Współcześnie ta dynia to symbol potępionych dusz.

Druidzi
Byli lekarzami, magami i kapłanami oraz czcicielami starożytnego kultu natury. Chodzili od zamku do zamku żądając poczęstunku. Nie pokarmu dla ciała tylko dla duszy – dziewczyny która po uprzednim wykorzystaniu miała być spalona na stosie w ofierze dla szatana. Gdy mieszkańcy wydali im dziewczynę w podzięce zapalali w wydrążonej w dyni głowie świecę z ludzkiego tłuszczu co miało chronić te domostwo przed atakami demonów. Domostwa które nie wydały druidom trybutu były znaczone przez nich krwią żeby szatan mógł tej nocy kogoś w nich zabić, co się podobno zdarzało. I stąd wzięło się dziecięce żebranie o łakocie!. (Cukierek albo psikus:D). I co??. Dalej świętujemy??. Nie macie jeszcze dość??. Druidzi przeprowadzają 31 października diaboliczne obrzędy podczas których rytualnie mordują zwierzęta i ludzi. Dopatrywano się również znaków na przyszłość w sposobie konania ofiar! – takie wróżbiarstwo. I co??. Świętujemy dalej??….

Sataniści
Halloween to również najważniejsze święto dla satanistów – składają w nim ofiary, a czarownice oddają się w nim magii i zaklęciom i organizują uczty dla umarłych. Jeden z amerykańskich satanistów powiedział nawet że chrześcijanie nie uświadamiają sobie że czczą z nimi ich święto, a oni się z tego cieszą. Inna satanistka twierdzi (była satanistka) że podczas tego święta wzywane są demony i umarli, a ludźmi targają namiętności! (WTF!!??). Halloween do kpina z Boga, Świętych i kościoła, a nawet niewinne dzieci przebrane za aniołki i zbierające po domach słodycze są narażone na działanie demonów. Nawet sam autor Biblii Szatana Anton Szandor La Vey mówi że halloween to najważniejsze święto jego kościoła.

Halloween
To odprawianie czarów sprowadzające się do pogańskiego rytuału druidzkich, satanistycznych kapłanów. A kiedy ludzie się dobrze bawią gdzieś odbywają się rytuały opisane powyżej. Może akurat na sąsiedniej ulicy??. Albo u sąsiada??.

Dramat
Chrześcijanie obchodzący halloween nie zdają sobie sprawy że obchodzą satanistyczne święto w tym samym czasie co sataniści dobrze się przy tym bawiąc i to jest największa tragedia i dramaturgia tego dnia.

Cukierek albo psikus! – MikkeHarry.

samhain

2 myśli w temacie “Święto Samhain – Halloween

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: