Debata kandydatów na prezydenta Siedlec

W zeszłą środę tj. 29.10/2014 odbyła się w Sali Białej MOKu w Siedlcach debata samorządowa z udziałem kandydatów na prezydenta ww. w pełni zelektryfikowanego i odkułaczonego miasta. MikkeHarry miał przyjemność (bo ruszył dupę) być jednym z niestety nielicznych widzów i słuchać pytań redaktora RDC (była transmisja na antenie live) i publiczności do ww. kandydatów, a potem odpowiedzi tych drugich. Zawiodła trochę strona techniczna przedsięwzięcia bo nagłośnienia na sali nie było i trzeba było rzucać uchem. Swoje światłe pomysły na rządzenie miastem za swojej prezydenckiej kadencji przedstawiło 4 kandydatów z SLD,PSL, KWW Bezpartyjne Siedlce i Nowej Prawicy (MikkeHarry popiera tego ostatniego jakby co). Zabrakło jak to wyraził się szanowny redaktor – „wielkich nieobecnych” czyli min. kandydata na prezydenta miasta Siedlce z PO i STS oraz, uwaga! – obecnego prezydenta miasta p. Wojciecha Kudelskiego z PIS!, miał najwyraźniej jakieś inne, poważniejsze zajęcia w tym czasie. Czy „wielcy nieobecni” uznali że i tak wygrają wybory (wszyscy,pfffuuu!) i debata taka jest im niepotrzebna, czy po prostu nie chcieli zaszkodzić sobie bardziej i ośmieszyć się w czasach gdy dość krucho stoją z poparciem,a obecność na tym wydarzeniu tylko pogorszyła by ich wynik.

Kawałka ciała dała niestety publiczność, której było jakoś mało jak na tak ważną dyskusję. Licznie stawili się tylko zwolennicy Nowej Prawicy (młodzi) i elektorat jednego z „wielkich nieobecnych” – tego, który na wyborczych plakatach obwieszcza ludności swoją czerwoną łapą zasięg okręgów wyborczych. Plakaty p. prezydenta Wojciecha Kudelskiego zajmują w Siedlcach zajmują większość słupów. Mniejszość słupów zajmują obwieszczenia Urzędu Miasta, tak że mało już jest miejsca na plakaty innych kandydatów, tak wygląda kilkanaście słupów w mieście.

MikkeHarry postanowił wypocić się na temat tej debaty nie tylko dlatego że się jej przysłuchiwał, ale również dlatego że oprócz relacji na żywo w RDC nie było żadnych innych mediów (a to wydarzenie ważne w mieście), tylko prywatna kamera. Także jest mało relacji z tej debaty, dla wielu mieszkańców pozostaje ona nie zauważona,a media lokalne ją totalnie olały. Czy pismaki robią łaskę (taką jak Sikorski:D) że poinformują mieszkańców o tym co się dzieje w ich mieście??. Czy gdyby jeden z „wielkich nieobecnych” wspaniałomyślnie stawił się na debacie to przyszły by wszystkie lokalne mendia, bez łaski??. Tak, bo większość mediów zażyczyła sobie podobno zapłaty za tą relację!, wiem to od jednego z organizatorów. Tutaj zachodzi pytanie czy mendia w mieście nie są aby na czyichś usługach?? i czy nie relacjonują za darmo tylko debat i konferencji tych obecnie rządzących??. Należałoby się powołać w Siedlcach jakiś niezależny portal informacyjny, donoszący mieszkańcom o sprawach lokalnych. Redaktorzy pisali by tam o tym co robi w samorządzie prawica i lewica, żadnych hejtów, żadnych cudzych opinii i żądania haraczu za relację, żadnego robienia łaski. Po prostu surowa informacja o tym co się stało i miejsce na wnioski i komentarze dla czytelników. Istniejący już siedlecki portal informacyjny też zażyczył sobie pieniędzy za relację z konferencji. Na konferencji Nowej prawicy, która odbyła się kilka dni wcześniej także było tylko jedno medium – „Życie Siedleckie”, inne zechciały kasy. Poniżej zamieszczam linki do artykułów i odsłuchu.

Konferencja Nowej Prawicy

Debata samorządowa z kandydatami na prezydenta

Wg. MikkeHarry`ego najlepiej na debacie wypadł pan Mateusz Kozłowski, a wg was??.

3 myśli w temacie “Debata kandydatów na prezydenta Siedlec

  1. Sz.p. prez. Wojciech Kudelski ma etatową naklejarkę swoich plakatów. Taką z krzywym petem w ustach,niedbale przylepiającą po jednym jego plakacie na słup, który zaraz spada (plakat, nie słup). A dostaje aż 50 gr.od plakatu!. Oj nie ładnie!. A jeździ ta naklejarka po naszym w pełni zelektryfikowanym i odkułaczonym mieście czerwonom lagunom o numerach: SDY 4574

    Polubienie

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: