Knorkator – znów Niemiaszki

Jak cierpicie tu na niedobór Niemców to pragnę wam przedstawić kolejny woodstock`owy zespół – „Knorkator”. Panowie mają heavymetal`owe brzmienia z komicznymi elementami (zależy dla kogo to jest komiczne) i na pozór wyglądają jak zjeby. Ale teksty i beat`y mają niczego sobie, da się posłuchać i tekst ma sens.

knor

Można dosłuchać się w ich twórczości śpiewu operowego,a na scenie udają raperów i prezentują publiczności debilne pozy i wygibasy. Zespół powstał w 1994 r. w Berlinie, a większość tekstów jest napisana po niemiecku. Jednak zdarzył się chłopakom i klip po tajsku!. Są teksty angielskie, francuskie i łacińskie pisane w większości przez członków zespołu, ale zdarzają się covery znanych utworów przerobionych na fun metalovy styl. Chłopaki nie śpieszyli się z karierą bo mimo że zespół założyli w roku 1994 to grać zaczeli dopiero od 1998 r. w rejonach Brandenburgii. W 200 r. w krajowych (niemiaszkowych) eliminacjach zakwalifikowali się do „Eurowizji” i tak chciałoby się rzec – powstał „Chocapic”, ale nie bo do turnieju przystąpili z nagraniem śpiewanym w berlińskim slangu, a nie w czystym niemieckim pt „Ick wer zun Schwein” tj. „Staje się świnią”. W 2005 r. zespół wystąpił na wodddstock`u, a w 2008 r. zakończył działalność z tej okazji że jeden z jego członków (podobno żonaty z Tajką) chciał wyjechał do kraju wulgarnie zwanego Tajlandią i rozpocząć tam nowe życie. Nazwa zespołu wywodzi się od niemieckich słów Knorke co w potocznym języku oznacza wspaniały, a końcówka ator wzięła się od umięśnionych postaci takich jak Terminator czy Predator.

W tym całym prześmiewczym i szydzącym min. z niemieckiej młodzieży i niemieckich staruszków cyrku śpiewa niejaki „Stumpen”, a na instrumentach i klawiszach gra niejaki Alf Ator (ten co podobno wyjechał do Tajlandii za swoją dupą). Na gitarach od 1997 r. grają Kirk Thiele i Buzz Dee. W perkusję od 2003 r napieprza Nick Daniels, a od tego samego roku na gitarze basowej gra Tim Beam. Zespół wydawał albumy od roku 1995 do 2011. Nagrali też kilka singli, takich jak np:

  • Böse
  • Weg nach unten
  • der Buchstabe
  • Arschgesicht
  • Du bist schuld
  • Wir werden
  • Ich lass mich klonen
  • Komm wieder her

Niemieckie źródła podają że chłopaki mogą mieć trochę przekłamaną legendę, biografię swojej grupy. Jednak niezaprzeczalne jest że serwują swojej publiczności porcję zatwardziałego humoru, czasami czarnego (tak przynajmniej MikeHarry twierdzi). Jako światowy niemiecki zespół zdobyli tylko lokalny rozgłos, jednak sami twierdzą że są najlepszym, niemieckim zespołem na świecie. Na koncertach można zobaczyć wokalistę w slipkach, szczotki do kibla, jedzenie i inny domowy sprzęt. „Stumpen” mający 43 lata twierdzi że 37 z nich spędził na scenie. Niektórzy twierdzą że do pisania tekstów natychają ich satanistyczne książki i inne dziwaczne dzieła. Cóż, patrząc na nich można odnieść takie wrażenie. Można odnieść wiele, różnych wrażeń, najczęściej negatywnych. Dopóki nie zrozumie się niektórych tekstów…

Celowo wrzuciłem parę klipów koncertowych żebyście zobaczyli co to za pionki i ocenili sami.

One thought on “Knorkator – znów Niemiaszki

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: