Łydka Grubasa – „Stopa nie jest uniwersalna” ??

Już raz było o nadużywaniu wolności słowa przez zespół „Butelka”, ale drugi taki polski zespół wg. MikeHarry`ego to właśnie „Łydka Grubasa”. Polski zespół z Olsztyna, założony tam w 2002 roku gra komediowy rok i po trochu hip-hop`u, ska czy hard rock`a. Teksty są napisane podobno dla śmiechu („Rappapara”), jest nuta szybsza, wolniejsza, prześmiewcza, poważna, jednym słowem wszystkiego po trochu. Jednak są też kawałki wzruszające (przynajmniej mnie:D) i dające do myślenia („Polak”)czy ukazujące inny punkt widzenia na sprawę opisywaną w tekście utworu. Czasami przeciętny łuniołobywatel boi się nawet pomyśleć w sposób w jaki śpiewa o czymś  „Łydka Grubasa”, a czasami uświadamia sobie że można i tak.

Od 2002 roku zespół przeszedł wiele osobowych zmian i po 2011 roku wystąpił na przystanku Woodstock gdzie został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i osiągnął drugie miejsce w plebiscycie na scenie złotego bączka!!?? (WTTF?!). O zgrozo, co to znaczy?!.

Ksywy członków zespołu:

  • Hipis – gitara i wokal
  • Ziggy – gitary (elektryczna i akustyczna)
  • Carlos – gitara basowa
  • Korpus – klawisze
  • Rudy – perkusja

A oto oni:

łydka

Po (jak to twierdzą moje źródła) „zalaniu” pewnej olsztyńskiej kapeli muzycy postanowili się zemścić i założyć grupę grającą rock kulinarno-publicystyczny. Od samego wejścia pierwszy raz na scenę jakiś koleś zaczął wyzywać wokalistę (Hipisa) od grubasów, a jego łydkę nazwał – łydką grubasa, stąd też nazwa zespołu. Pierwsze kawałki takie jak : „Jestem Gruby” i „Requiem dla KFC” powstały właśnie po inspiracji tym to dziwnym wydarzeniem na pierwszej próbie zespołu. Hasło z tematu posta – „Stopa nie jest uniwersalna” to takie sobie credo i motto zespołu i między innymi to hasło towarzyszące muzykom od początku istnienia grupy, a przeplatane ciągiem komicznych, a czasami żałosnych wydarzeń na scenie miało wpływ na ukształtowanie twórczości zespołu w aktualnej formie.

Łydka Grubasa Tutaj sobie możecie trochę posłuchać,ooo. Nawet bardzo trochę.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: