Cela śmierci – wybierz se formę egzekucji

Znów krótki dokument, który jeży jednak trochę włosów na głowie i nie da się go oglądać obojętnie. MikeHarry jest zwolennikiem wprowadzenia kary śmierci w RP bo nie wyobraża sobie żeby np. pedofile i seryjni gwałciciele mieli ten luksus życia sobie za nasze podatki przez 15, czy tam 20 lat w więzieniach. Żeby korzystali tam sobie z darmowej opieki dentystycznej i to na zawołanie. A za takiego specjalistę na wolności trzeba zapłacić (ponad stówę, w zależności od tego co się z jamą ustną dzieje), a więzień ekstrakcje, znieczulenia i plomby ma „za darmo” (i dla niego to fucktycznie za darmo), a w rzeczywistości rząd płaci za to naszymi podatkami!. I już wiadomo gdzie iść do dobrego dentysty…

A okazuje się że w ojczyźnie wolności tj. w USA skazany na śmierć może sobie wybrać formę egzekucji:

  • Pluton egzekucyjny (chyba najszybsza i najmniej bolesna metoda – strzelają wybrani policjanci)
  • Krzesło elektryczne (też kwestia nie całej minuty)
  • Stryczek (nim cięższy skazaniec, tym krótsza lina, która czasami zamiast delikwenta udusić po prostu urywa mu łeb)
  • Zastrzyk z leków/chemikaliów (delikwenta przypina się pasami do łóżka i najpierw wstrzykuje barbiturany żeby zasnął, robi to od 3-5 osób i cała egzekucja trwa dosyć długo – dla skazanego)
  • Komora gazowa (taka uszczelniona śluza w której też delikwent siedzi przypięty do krzesła, a przez dyszę wpuszcza się cyjanowodór w którym rozpuszczają się jakieś tabletki – delikwent się dusi

Dla uzyskania dokładniejszych informacji polecam seans:

Każdy stan oferuje swoim skazanym na śmierć inny wachlarz możliwości. W jednym można wybrać krzesło, ale komory już nie. A w innym stanie na odwrót – komora tak, krzesło nie.

W filmie wypowiadają się kaci którzy przeprowadzali egzekucje skazańców, świadkowie egzekucji, strażnicy więzienni, a nawet kucharz przygotowujący ostatnie posiłki dla skazańców, co jak twierdzi jest aktem łaski wobec skazanych. Pokazują im w ten sposób że chociaż ich zabijają są ludzcy! – takie rzeczy tylko w ojczyźnie wolności!. Istna wolność wyboru!.

Dowiecie się z filmu np. dlaczego przed egzekucją na krześle elektrycznym skazanemu goli się głowę i łydki i dlaczego przed egzekucją sprawdza się telefon do biura gubernatora stanu, który zawsze musi być tam dostępny na linii.

MikeHarry gdyby mógł wybierać wybrał by pluton egzekucyjny, a jeśli by nie miał wyboru to z tego wszystkiego wolał by zastrzyk….A wy??.

Jeden z nielicznych filmów dokumentalnych wyczerpujących (dla wrażliwych) znamiona horroru.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: