Fintelligens

Fińska grupa Hip-Hop`owa założona na początku lat 90. przez dwóch MC`s, dotychczas wydali 3 albumy i są najpopularniejszą grupą hip-hop`ową w Finlandii, a wszystkie płyty sprzedały się nakładem 15 tys. egzemplarzy. Byli pierwszym, profesjonalnym hip-hopowym zespołem bo w tamtych czasach fińska scena rapu i hip hop`u zdominowała była przez niemających nic wspólnego z tymi gatunkami clownów. Tacy rapowali dla zabawy i dla jaj, żeby rozśmieszyć publiczność. Udawali Np. „Raptori”.

Jednym z pierwszych albumów granych w Finlandii na poważnie była płyta „Renesanssi” wydana w 2000 r. i szybko zyskał status złotej płyty. Grupa w ogóle tworzyła styl hip-hop`owy w fińskim rapie i ma on już wielu naśladowców w ichniejszym państwie. A z innym fińskim artystą zespół założył nawet wytwórnię – „Rahina Records”.

fin1 fin0

Dodaję wam trochę literatury informacyjnej w ichniejszej mowie (którą to chyba inkwizycja czarownice torturowała) bo po polsku mało w internetach o tym zespole.

Fanpage i inni fińscy raperzy

Jak wiecie co oznaczają tytuły utworów i o czym panowie rapują to nie krępujcie się. Piszcie w komentarzach.

Inni podobni wykonawcy (ci clowni udający że rapują) to: „Ritarikunta”, „Mikrofonistit” i „Kapasiteettiyksikkö”. Jednak MikeHarry uważa tylko „Fintelligens” bo reszta to takie głupkowate disco-polo po fińsku. I domyślam się co oznaczają niektóre tytuły i teksty. Np. „Runenberginkatu” to taka ulica, a „Miliona” to chyba tłumaczyć nie trzeba.

One thought on “Fintelligens

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: