Death Scenes 2

Pierwsza cześć tego dokumentalnego slashera nie nadaje się do oglądania z okazji jej starości. Słabo tam widać cokolwiek. Za to druga część „Scen śmierci” z 1992 r. nie nadaje się do oglądania przy jedzeniu (sam oglądałem ją po śniadaniu i wierciło mnie w brzuchu , szczerze mówiąc, a miałem jeszcze zjeść cukierka). Nie tylko z racji pokazanej tam bardzo dokładnej, kolorowej i przyzwoicie nagranej sekcji zwłok. – Prawdziwej, amerykańskiej. Do filmu nie ma polskiego lektora, ani też napisów. Ale tam nie ma czego słuchać, to trzeba zobaczyć…

Obrazy przedstawiają ludzi w trakcie końcowego aktu ich życia tj. jakby nie patrzył – śmierci. Trupy, rozstrzeliwania, wojny, egzekucje, samobójstwa…z różnych stron świata. Bałkany, Afryka,Rosja i USA bo stamtąd jest film. A angielskie opisy nie są za trudne i pomagają czasami (tępakom i ignorantom) zrozumieć co widzą,więc jeśli ktoś nie umie przynajmniej w stopniu minimalnym i podstawowym angielskiego  i nie ogląda ze zrozumieniem powinien sobie seans odpuścić.

ds

Produkcja jest dokumentalna, ale mogę ją śmiało określić jako snuff bo sceny w niej są prawdziwe. Mało komentarza narratorskiego (w przeciwieństwie do 1 części) który by tylko wszystko psuł. A tak można samemu zobaczyć i zinterpretować. Jak już wspomniałem przedstawiona jest tam prawdziwa sekcja zwłok i badania wyjętych z ciała nieboszczyka organów, poza tym zwolennicy aborcji znajdą tam dla siebie resztki wyabortowanych płodów i może przemyślą dzięki temu swoje zdanie na ten temat. (Szczególnie poleciłbym  ten fragment filmu pani minister E. Kopacz).

Mordy podczas konfliktów zbrojnych. Ciała, ciała, ciała – śmierć.

Film powinni też obejrzeć lekarze, motocykliści, metalowcy i przechwalający się gieroje że co to nie oni, czego to w życiu nie widzieli. W ostatniej scenie można poznać szczegółowo ludzką anatomię i do niej jest najwięcej w całej produkcji komentarza po angielsku,więc jego znajomość tutaj pomoże.

Seansu nie polecam natomiast wrażliwym i poprawnym politycznie. Uważającym  się za nieśmiertelnych, którzy myślą że w środku są lepsi od innych. Że mają tam złoto, srebro i platynę, a nie flaki….

Próżno szukać o produkcji czegoś po polsku w internetach.

MikeHarry.

 

 

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: