Antysemityzm Majów czyli multi-kulti po gwatemalsku

Opowiem wam w tym wpisie bajkę o pewnym małym, mało znanym państwie w środkowej Ameryce, które wulgarnie nazywa się  – Gwatemala i leży tam nad dwoma oceanami między innymi latynoskimi i narkotykowymi państwekami, takimi jak na mapce.

gw

Ale to nie o geografie ani o turystykę mi w tym wpisie chodzi tylko o martyrologię…

Kto by się spodziewał że w tej republice zamieszkanej w większości przez potomków europejczyków, latynosów i garstki majów znajdą się, no właśnie – żydzi. Wpływ kultury majów można zobaczyć tam na każdym kroku – budynki, tradycyjne stroje na ulicach. Chociaż większość ludzi wyznaje tam katolicyzm ,protestantyzm i właśnie wierzenia majów to problemy z wyznawaniem swojej religii ma garstka napływowych żydów…

Miejscowa ludność wygoniła z niewielkiej zachodniej miejscowości ponad 230 żydów (w tym większość dzieci). Konflikt między przyjezdnymi, a miejscowymi majami trwa od dobrych 6 lat, ale na sile przybrał rok temu gdy przyjechało do Gwatemali dużo kanadyjskich żydów. Odbyli oni kilka spotkań ze starszyzną majów i zostali na nich poproszeni o wyniesienie się z miasta. Majowie zarzucają żydom kłótnie z turystami i próbę narzucania własnej religii i kultury. Miejscowi Majowie grozili swoim żydkom pobiciem, odcięciem prądu, a a nawet linczem.

I żydzi się wynieśli w inne miejsce, ale nie powiedzieli w jakie dla własnego bezpieczeństwa. A tutaj ciekawostka: większość gwatemalskich „Wypędzonych” to obywatele USA, Rosji, Kanady i Izraela…

No to czy Majowie z gwatemalskim rządem włącznie nie powinni mieć teraz przejebane na arenie międzynarodowej??.

Czy Burrack Obama (Osama) nie powinien się wstawić za amerykańskimi żydami, a Izrael nie powinien ostrzelać rakietami terytorium Gwatemali??. Bo czy Putin wstawia się za swoimi żydami to nie wiem… Pewnie mówi że jak głupie i dali się przyłapać to same se winne i róbta z nimi co chceta, pierdoły.

A czy w ogóle Majowie wiedzą kim są teraz żydzi na świecie??. Czy wiedzą o ich holokauscie (i o przemyśle co się teraz tak nazywa), o polskich obozach koncentracyjnych , o strefie Gazy i mordowaniu Palestyńczyków??.

Kolegom Majom udało się coś o czym wielcy tego świata (jeden nawet powyżej z nazwiska wymieniony) boją się nawet pomarzyć, a co dopiero zacząć rozważania. Albo zwyczajnie tego nie chcą. Może żydzi chcieli właśnie ich czegoś nauczyć??. Zarezerwować sobie ichniejsze tereny na Judeogwatemalę i szerzyć tam antypolonizm??.

Przynajmniej dopóki nie zaczną ze wszystkich poprawnie politycznie stron – to z USA, to z Izraela czy Kanady grozić Gwatemali embargami, a w końcu wojną….

Ale narazie ponad 200 ortodoksów dało się wypieprzyć plemiennej starszyźnie…

Polakom pod rozwagę i dla przykładu – gwatemalscy Majowie.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: