Marpo

Może za mało nowości  których możecie nie znać tu władowuję bo ostatnio oglądalność mi spadła. Jak za mało muzy i rapu, a za dużo moich recenzji filmowych i tłumaczeń to teraz przenoszę się z tego do naszych południowych sąsiadów od knedli.

Rap po czesku pewnie mało kto słyszał, wiele się od polskiego nie różni nie tylko z okazji podobnych języków, ale i czasami tematów poruszanych w utworach. O artyście co się zwie „Marpo” mało jest do poczytania w polskich internetach. W angielskich i niemieckich raczej też. Znalazło się tylko coś w ruskim do poczytania. Internety pewnie wychodzą z założenia że niby po co przecież to podobne i można wszystko zrozumieć, inni uważają że język czeski jest śmieszny i  nie wyobrażają sobie w nim rapowania. I właśnie dla tych dwóch kategorii internautów jest ten post. Są jeszcze inne składy czeskich i słowackich raperów (nie odróżnia MikeHarry tych dwóch języków), które nagrywają klipy razem i razem z polskimi raperami. Wychodzi z tego jedna wielka kakofonia bo te 3 języki są do siebie podobne tak że praktycznie nie ma językowej bariery i zupełnie to nie pasuje.

Ostatni klip chyba nawet pasuje do horroru i nie trzeba tłumaczyć tytułu. To tylko mała próbka twórczości naszego południowego sąsiada. Więcej starszych i dobrych (MikeHarry poleca fanom rapu) jego utworów znajdziecie na yt.

Zavri hubu – zamknij mordę

Jdete mi z cesty – zejdźcie mi z drogi ??

Ja sam a moje druhy – ja sam i moji przyjaciele

6 metru hluboko – 6 metrów głęboko

Neporazitelny – niezwyciężony, niepokonany

Zpoved – spowiedź ?

Jak wiecie co znaczą tytułu utworów to napiszcie w komentarzach.

M

*Inni podobni artyści to : Tafrob, Serega, Kontrafakt, Indy & Wich.

 

 

One thought on “Marpo

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: