Mama (2013)

Kolejny horror który przestraszy tylko w nocy bo w dzień to nie zabawa i gówno widać na dużym, płaskim ekranie, szczególnie jak się daleko siedzi. Co prawda po 3-4 seansach film staje się nudny i wiadomo już co w nim będzie, wystarczy więc tylko słuchać dla przypomnienia i tak wczoraj zrobiłem. W dzień nie widziałem zupełnie NIC!, ale wszystko słyszałem, poza tym oglądałem tą hiszpańsko-kanadyjską produkcję już 3 raz. I nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak za pierwszym razem kiedy to oglądałem w nocy. A o co w tym chodzi??…

Dwie siostry znikają po tym jak ich ojciec morduje swoją żonę i zawozi je do leśnej chaty w której to stara się żeby jego córki podzieliły losy matki (przez cały czas jest ciemno), ale nie udaje mu się to bo zostaje zaatakowany….Dziewczynki żyją przez 5 lat w tej chacie i opiekuje się nimi przez ten czas tytułowa „Mama”. Po odnalezieniu zostają adoptowane przez swojego wujka i jego narzeczoną. Po wprowadzeniu się dziewczynek do domu wujka dzieją się w nim dziwne rzeczy – gospodarze orientują się wreszcie że zamieszkało z nimi jeszcze jakieś stworzenie. Schowane w szafach straszydła, ciemne pokoje, makabryczne znaleziska, psychiatra z nie do końca czystymi intencjami wobec dzieci (fajnie skończył!) i wredne babsko próbujące odebrać wujkowi dziewczynki – to wszystko znajdziecie w tej produkcji. Aha i jeszcze pokraczny stwór z tytułu….

Tę ciekawą historię polecam koneserom horroru, jest co prawda krótka i muszą być warunki do jej obejrzenia, ale wierzcie mi że za pierwszym razem zrobi na was wrażenie (dlatego dużo nie spojluje). Co ciekawe grający rolę tytułowego potwora Javier Botet nie był specjalnie charakteryzowany do tej roli. Cierpi bowiem na schorzenie zwane „Zespołem Marfana”, i dlatemu ma taką….sylwetkę, wydłużone kończyny i wysoki wzrost. Ale obejrzyjcie sami żeby się przekonać, tylko koniecznie w nocy!.

I film ma jeszcze jedną zaletę….Możecie zawsze odświeżyć go 26 maja puszczając go mamie jako prezent na jej święto. Tego się nie spodziewa raczej więc będzie „horrorowo” zaskoczona…..

m1 m2 m ma2

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: