Human Centipide 2009 (Ludzka Stonoga cz. 1)

Horror zakazany w wielu krajach ze względu na swoją kontrowersyjność. To na wyczynach dr. Heitera wzorował się chudy Martin z drugiej części. Hejterzy tego gatunku i wszelacy dyletanci uważają ten film za prostotę i obrzydliwość. Otóż dwie amerykańskie turystki na urlopie w Reichu trafiają do domu byłego chirurga dr. Heitera – specjalisty od rozdzielania syjamskich bliźniąt, po tym jak w środku lasu psuje im się wóz. I do tej pory film jest nudny i nie zapowiada się na nic obrzydliwego, ani kontrowersyjnego. Dopóki dr. Heiter nie postanawia zakończyć swojej lekarskiej kariery….

Pewnego dnia przyjaciele reżyser zażartowali sobie z karania pedofilów że dobrze by było poprzyszywać im usta do odbytów. Inspiracją reżyserską były też (pseudo)medyczne eksperymenty dr.Mengele. Ale ocene dokładności medycznej zostawiam już wam, po obejrzeniu horroru.

Heiter łączy 3 osoby –  2 Amerykanki i złapanego wcześniej japońca (wiecznie ci Japońce w horrorach i slasherach, bez nich nie można się obyć, czy horror bez Japońca tnie był by straszny??. Czy było by to po prostu wywalenie w błoto pieniędzy producenta??) w jeden układ pokarmowy zszywając ich razem operacyjnie tj. usta jednego przyszywa do końca kiszki stolcowej drugiego!. To samo wcześniej zrobił z psem „mein lieber Dreihund”, jak napisał na jego „pomniku” spoczywa w ogrodzie doktora. Historia przedstawiona jest jej bohaterom, jak i widzom od iście medycznej strony,więc mogę ją polecić studentom medycyny i lekarzom,chirurgom,pielęgniarkom i całemu resortowi służby zdrowia. 1 jak i 2 cześć. Podobno u największych twardzieli film wywołuje zniesmaczenie, obrzydzenie i mdłości do tego stopnia że odstawiają popcorn, we mnie wzbudził tylko ciekawość, chociaż bywały i momenty w których chciało mi się odwrócić wzrok od monitora. Prosty pomysł,marna aktorska gra,brak rozmachu, ciekawa fabuła i nie ma spływającej po ścianach krwi i flaków, a horror dobry, chociaż słaby od technicznej strony i nie doceniony przez krytyków i widzów. Reżyser – Tom Six zniszczył swoim dziełem wszystkie kanony dobrego stylu,gustu i smaku, dlatemu jego film ma tak niskie noty. I nie jest broń Boże amerykański!, tylko holenderski (wczoraj te żo Holandii było). Horror zaskakuje nie brutalnymi scenami i wulgaryzmami,ale pomysłem, obrazem i fabułą, do których współcześni odbiorcy jeszcze nie dorośli. Odechce się wam jeść podczas seansu. Polecam!

Heiter zrobił zatem coś odwrotnego do swojej profesji. Traktował swój twór jak kiedyś swojego psa, na którym dokonał pierwszej takiej operacji, zmusza ich np. do jedzenia odchodów  tresuje na podwórku. Dopóki nie uznaje że jedna z części jego stonogi dostała sepsy i trzeba ją wymienić. Próbuje porwać na zamienniki dwóch policjantów, którzy przychodzą do niego szukając 3 zaginionych osób – nie udaje mu się to jednak,a stróże prawa wreszcie wracają z nakazem. Połączone ze sobą ofiary próbują ucieczki, kiedy przednia część – Japoniec przyznaje że na swój los zasłużył i popełnia samobójstwo podrzynając sobie gardło kawałkiem szkła. Na koniec historii jeden z gliniarzy zostaje zastrzelony przez Hietera ukrywającego się przy basenie, a drugi strzela lekarzowi w łeb. Druga ofiara (tylna część) umiera na sepsę,a ostatnia żywa turystka zostaje sama w domu między dwoma martwymi częściami stonogi….

Dalszy ciąg już znacie jeśli obejrzeliście 2 część, jeśli nie – oglądajcie od 1!.

Polecam! – MikeHarry.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: